• ​İş dünyası temsilcileri bir araya geldi
  • KHK mağdurlarından HÜDA PAR'a ziyaret
  • "Bir haftalık ara tatil uygulaması yerinde bir karardır"
  • ​İş dünyası temsilcileri bir araya geldi
  • KHK mağdurlarından HÜDA PAR'a ziyaret
  • "Bir haftalık ara tatil uygulaması yerinde bir karardır"

Ergani Eğitim Bir-Sen'de İstifa Depremi

Ergani Eğitim Bir-Sen'de İstifa Depremi
Diyarbakır'ın Ergani İlçesinde, Eğitim Bir-Sen üyesi onlarca öğretmenin istifa edeceği yayınlanan bir bildiriyle kamuoyuna açıklandı.

 

Diyarbakır'ın Ergani İlçesinde, Eğitim Bir-Sen üyesi onlarca öğretmenin istifa edeceği yayınlanan bir bildiriyle kamuoyuna açıklandı.

DİYARBAKIR - Ergani'de son yapılan Eğitim Bir-Sen seçimlerinden sonra onlarca öğretmenin sendikadan istifa edeceği iddia edildi. Bilindiği üzere Eğitim Bir-Sen önceki başkanı Ahmet Erbay'ın İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olmasıyla seçim yapılmış ve Mehmet Yıldırım 4 oyla başkan seçilmişti. Akabinde yönetimdeki mevcut 7 üyeden 3 üyenin istifa etmesiyle Diyarbakır Eğitim Bir-Sen, yönetimi feshederek seçim sürecini başlatmıştı.

 

İddialara göre Eğitim Bir-Sen İl yönetimi seçim boyunca taraflı davranmış, üyeleri bir adayı desteklemeye yönlendirmiş ve neticede kendi istedikleri adayın seçilmesini sağlamıştı. Yine iddialara göre mevcut 7 üyeden 3 kişinin istifa etmesiyle seçime gerek olmadığı halde, sendikanın il yönetimi seçim kararı alarak Sendika tüzüğünün ilgili maddelerini ihlal etmiş bulunuyordu.

 

Kamuoyuyla paylaşılan yazıyla bu süreçten rahatsız olunduğu, topluca istifa edileceği ve yeni bir oluşumla sendikal faaliyetlere devam edilebileceğinin sinyalleri verildi.

İLKHA

Yazının tamamı:

ERGANİ EĞİTİM BİR-SEN DE TOPLU İSTİFA!
13.02.2012 Tarihinde Ergani İlçe Temsilciliğinin istifa etmesiyle boşalan temsilcilik yönetimine yapılan yönetici seçiminde, Mehmet Yıldırım, yönetim kurulundaki üyelerin oy çokluğuyla ilçe temsilcisi seçilmişti. Bunu hazmedemeyen il Şube yönetimi hiçbir hukuki gerekçe olmadan ve Eğitim Bir-Sen seçim tüzüğü; "Madde 11 e) bendi: İlçe veya üniversite temsilcisinin çeşitli nedenlerle görevden ayrılması durumunda yönetim kurulu kendi içerisinden bir kişiyi başkan seçerek şube/il temsilciliği aracılığıyla Genel Merkez'in onayına sunar. Genel Merkez'in uygun bulması durumunda yönetim görevine devam eder. Yönetim kurulu üye sayısı çeşitli ayrılmalar nedeniyle üç kişinin altına düşen yerlerde temsilcilik yönetimi için üyelerin katılımıyla 13. maddedeki usullere göre yeniden seçim yapılır." Maddesine rağmen seçim kararı aldırarak seçim yapmıştır. Oysaki yukarıdaki madde de açıkça belirtildiği halde 4 asil ve 1 yedekten oluşan yönetim kurulunu hukuksuz bir şekilde feshetmiştir.

22.02.2012 Tarihinde Yapılan Ergani Eğitim Bir - Sen Yönetim seçimine Diyarbakır il yönetiminin taraf olması seçime gölge düşürmüştür. Cihan Çuçi adlı Adayın seçilmesi için telefon açılması, referans olunması, üyelerin yönlendirilmesi sonucu il yönetimin istediği aday seçimi kazanmıştır.


İl yönetimin tarafsız olması gerekirken yapmış olduğu bu davranıştan ötürü başta, Ergani Eğitim Bir Sen eski yönetim Kurulu Olarak, Eğitimciler birliği sendikasından istifa ediyoruz. Aynı şekilde haksızlık yapıldığını düşünen, üye arkadaşlarımızın da istifa edeceğini, en kısa zamanda bir oluşum süreciyle yeni bir sendika ile Eğitim alanında hizmet edeceklerini kamuoyu ile paylaşmak gereğini duyduk Saygılarımızla,

Kamuoyuna duyurulur...
Mehmet Yıldırım ve Yönetim Ekibi

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 1966 Ergani Gazetesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 05322056493