Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ehlibeyt muhabbetini, kardeşliğimizin mayası olarak görüyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ehlibeyt muhabbetini, kardeşliğimizin mayası olarak görüyoruz

MEB'den yapılan açıklamada, dün Sözcü TV'de, Bakan Tekin'in AK Parti Grup Toplantısı'nda, "Millî Eğitim Bakanı, İl Millî Eğitim Müdürü'ne yetenek sınavına girecek bir öğrencinin belgesini gönderdi, 'Yardımcı olabilir misin?' diye sorduğu ve Tekin'in "telefon yazışmasında il müdüründen öğrenci için torpil istediği" iddiasının yer aldığı hatırlatıldı.

Bahsi geçen haberin "tamamen asılsız" olduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu haberde iddia edildiği gibi Sayın Bakanımızın böyle bir yazışması kesinlikle olmamıştır. İlgili yayın kuruluşuna bu durum iletilmiş, hukuki süreçlerin yürütüleceği bilgileri paylaşılmış ve bunun üzerine bahsi geçen haberin yayından kaldırıldığı bilgisi Bakanlığımızla paylaşılmıştır. Basın meslek ilkelerine aykırı bu haber dolayısıyla adı geçen medya kuruluşunu ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanı'na yönelik bu iftiradan dolayı Türk milletinden özür dilemeye davet ediyoruz.

Ancak bu yalan haberin sosyal medya başta olmak üzere farklı mecralardaki yayılımı devam etmiştir.

Şu bilinmelidir ki hemen her platformda Bakanlığımıza dönük karalama ve iftira kampanyası yürüterek kamuoyunun güvenini sarsmaya yönelik tutum sergileyen ve Sayın Bakanımıza sistematik itibar suikastı maksadıyla haber yapanlar ve bu yalan haberi yayımlayanlar hakkında Bakanlığımızca yasal işlem başlatılacaktır.

Toplumu yalan, yanlış, iftira ve tezviratlarla manipüle eden bu ve benzeri kuruluşlara vatandaşlarımızca itibar edilmemesi, önem arz etmektedir." (İLKHA)

Kaynak: ilkha