Deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde görmek ve değerlendirmelerde bulunmak üzere beraberindeki heyet ile Malatya’ya gelen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er ile bir süre görüştü.

Murat Kurum’un Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı görevine yeniden geldiğini ve ilk ziyaretini Malatya’ya yaptığını ifade eden Başkan Er, “Görevi devralır almaz ilk ziyaretini Malatya’mıza yaptığı ve Malatya’mıza gösterdiği ilgiden dolayı Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Malatya’da yaraları hep birlikte el ele vererek saracağız” dedi. 

Yapılan ziyaretin ardından Bakan Kurum Başkanlığında Malatya Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu’nda koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Rezerv alanların son durumu, yeni rezerv alanı teklifleri, toplu konutların teslimatının hızlandırılması konuları başta olmak üzere şehrin imar ve ihyasında önem arz eden konular istişare edilerek sonuç için kararlar alındı.

Siirt'te traktör devrildi: 2'si ağır, 7 yaralı Siirt'te traktör devrildi: 2'si ağır, 7 yaralı

Toplantıya, Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Malatya AK Parti Milletvekilleri Bülent Tüfenkci, İnanç Siraç Kara Ölmeztoprak ile MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Battalgazi İlçe Belediye Başkanı Bayram Taşkın, Yeşilyurt İlçe Belediye Başkanı İlhan Geçit katıldı.  (İLKHA)

Kaynak: ilkha