Siyonist işgalciler Nuseyrat'ta sivillerin sığındığı okulu bombaladı: 14 şehit Siyonist işgalciler Nuseyrat'ta sivillerin sığındığı okulu bombaladı: 14 şehit

İran ve Bahreyn, Tahran'da iki ülke arasında siyasi ilişkilerin yeniden başlaması beklenen ikili görüşmeleri yeniden başlatmak için gerekli mekanizmaları görüşüyor.

İran ve Bahreyn, iki ülke arasında siyasi ilişkilerin nasıl yeniden başlatılacağını görüşmek üzere bir diyalog başlatmak için gerekli mekanizmaları kurma konusunda anlaştı.

Bahreyn Resmi Haber Ajansı, İran Dışişleri Bakan Vekili Ali Bakıri Kani ile Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdüllatif Ziyani arasında Tahran'da yapılan görüşmelerin ardından ortak bir açıklama yayınladı.

Ortak açıklamada, "İki taraf bu görüşmede, iki ülke arasında siyasi ilişkilerin nasıl yeniden başlatılabileceğine dair görüşmelerin başlatılması için gerekli mekanizmaların kurulması konusunda mutabık kaldı." denildi.

Görüşmeler sırasında iki taraf, iki ülke arasındaki siyasi ilişkilerin yeniden başlatılması olasılığını araştırma konusundaki ortak kararlılıklarını ifade etti ve anlaşmanın çeşitli alanlarda ikili ilişkileri güçlendirmeyi amaçladığını duyurdu.

Görüşme Bahreynli bakanın İran Dışişleri Bakanlığının daveti üzerine Asya İş birliği Diyaloğu toplantısına katılmak üzere Tahran'ı ziyaret ettiği esnada gerçekleşti.

Bahreyn Dışişleri Bakanı Tahran'a ikinci ziyaretini gerçekleştirirken, ilki 22 Mayıs'ta iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin yıllar önce kesilmesinin ardından Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve arkadaşlarının anma törenine katılmak üzere gerçekleşmişti. (İLKHA)

Kaynak: ilkha