Yunanistan'ın başkenti Atina'da Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis ile ortak basın toplantısı düzenleyen Ürdünlü Bakan Safedi, "Netanyahu'nun arkasını toplamayacağız. Biz onun oluşturduğu felaketin gerçekliğiyle yüzleşenlerin yerindeyken, işgalci israil güçlerinin yerine Gazze'ye askeri güç göndermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Safedi, "Biz sadece savaşı durdurmak için değil, aynı zamanda iki devletli çözüm temelinde adil ve kapsamlı bir barışa ulaşmak için bir plan istediğimizi söylüyoruz. Bu da aslında, Gazze'yi işgal altındaki Filistin topraklarının geri kalanından ayrı bir şekilde ele alan hiçbir yaklaşımın kabul edilemeyeceği anlamına geliyor" diye konuştu.

HAMAS'tan siyonist işgalci askerlere şok saldırı: Sıfır mesafeden hepsi etkisiz hale getirildi HAMAS'tan siyonist işgalci askerlere şok saldırı: Sıfır mesafeden hepsi etkisiz hale getirildi

"Netanyahu ve aşırılık yanlısı bakanlarının bölgeyi yıkıma uğratacak başka eylemlerde bulunmasına izin verilemez." diyen Safedi, "Bölgesel çatışmanın genişleme tehlikesi gün geçtikçe artıyor ve bu durum hepimizi acil harekete geçmeye yöneltiyor, Arap dünyası buna hazır" dedi.

Ürdünlü Bakan, "israil hükümeti barış istemiyor ve Gazze'ye yönelik savaşın sürdürülmesine izin verilemez, bu savaş durdurulmalı" şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kaynak: ilkha