Yerel ve mahalli seçimler için sandık başına giden vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren oy kullanacakları okullara geldiler. Oy kullanacakları sandığın bulunduğu salonun önünde beklemeye başlayan vatandaşlar dört seçmen kağıdına mühür bastı.

Salon ve sandık görevlileri gözetiminde mühürlenen oy pusulaları hazırlandıktan sonra mesai saati ile birlikte ilk oylar kullanılmaya başlandı. Adıyaman’da kurulan 1582 sandıkta 412 bin 287 seçmenin oy verme işlemi devam ediyor.

Belediye Başkanlığı, il genel meclis üyeliği, belediye meclis üyeliği ve muhtar pusulası olmak üzere 4 ayrı oy pusulasını mühürleyecek olan seçmen il, ilçe ve mahalleri 5 yıl boyunca yönetecek kişileri seçecek.

Ortadoğu Uzmanı Dr. Acar: Irak'ın inşa ettiği Faw Limanı ile birlikte Türkiye de bölgede çok önemli bir aktör haline gelecek Ortadoğu Uzmanı Dr. Acar: Irak'ın inşa ettiği Faw Limanı ile birlikte Türkiye de bölgede çok önemli bir aktör haline gelecek

Adıyaman Merkez'de 470, Adıyaman'a bağlı köylerde 188, Kahta ve bağlı köylerinde 338, Samsat ve köylerinde 26, Gerger ve köylerine 66, Sincik ve köylerinde 59, Çelikhan ve köylerinde 57, Tut ve köylerinde 31, Gölbaşı ve köylerinde 128, Besni ve köylerinde 219 sandık olmak üzere il genelinde toplam bin 588 sandıkta 412 bin 287 seçmen  oy kullanacak.

Adıyaman merkez ve 9 ilçesinde kullanılmaya başlanan oy verme işlemiyle beraber okul bahçelerindeki muhtar ve belediye başkanlığı adayları için çalışma yapan vatandaşların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Oy kullanma işlemi sükunet içerisinde devam ediyor.

Saat 16.00'da sona erecek oy kullanma işlemeninim ardından açılan sandıklarda kullanılan oyların sayım işlemi başlayacak. (İLKHA)

Kaynak: ilkha