Bakan Bolat, sosyal medya hesabından, "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Faiz oranları araç piyasasını olumsuz etkiliyor: Satışlar durma noktasına geldi Faiz oranları araç piyasasını olumsuz etkiliyor: Satışlar durma noktasına geldi

Bolat, şu ifadelere yer verdi:

"Bugün Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz (@_cevdetyilmaz) ve Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek (@memetsimsek) tarafından açıklanan ve 'kamuda tasarruf', 'bütçe harcamalarında disiplin' ile 'kamu yatırımlarında verimlilik' eksenlerinde önemli tedbirler içeren 'Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi', Orta Vadeli Program kapsamında uygulanan ekonomi programımızın önemli bir bileşeni olarak bugün kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Uygulamakta olduğumuz program ile yurtiçi tasarrufların artırılarak makroekonomik istikrarın güçlendirilmesi amaçlanmakta olup, paket bu amaca katkı sağlayacaktır. Ticaret Bakanlığı olarak, paket kapsamındaki tedbirler titizlikle takip edilecektir. Bu çerçevede, mal ve hizmetler ihracatının arttırılması ve dış ticaret ile cari işlemler açıklarının azaltılması hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz."

(İLKHA)

Kaynak: ilkha