Yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte çarşı ve pazarlarda hareketlilik başladı. Esnaf, tezgâhlarını kuruyemiş, şekerleme ve ceviz gibi çeşitli ürünlerle doldurmaya başladı.

Bayramların vazgeçilmezi tatlılar için kullanılan ve geçen yıla göre fiyatında çok değişiklik olmayan ceviz de pazar tezgâhındaki yerini aldı.

Vatandaşların her bayram aldığı ve yoğun talep gösterdiği cevizin fiyatı da ebadına ve kalitesine göre değişiklik gösteriyor.

Bursalıların bayram alışverişini yoğun bir şekilde yaptığı Bursa Tuzpazarı Çarşı'sında esnaf, bayram nedeniyle işlerinin yoğun olduğu ve özellikle ceviz fiyatlarının geçen yıla göre fazla değişiklik göstermediğini belirttiler.

"Baklavalık cevizlerde vatandaşlara tercih sunuyoruz"

Balıksız geçen bir sezonun ardından denizlerde av yasağı başladı Balıksız geçen bir sezonun ardından denizlerde av yasağı başladı

Bayramın yaklaşması münasebetiyle ceviz satışlarında güzel bir artış olduğunu söyleyen Osman Yıldırım, "Baklavalık cevizlerde vatandaşlara tercih sunuyoruz. Bütün ceviz olarak isterseler kahvaltılık olarak satıyoruz. Kırık ve temiz olan cevizlere baklavalık olarak satıyoruz." diye belirtti.

Ceviz fiyatlarında geçen yıla oranla çok büyük bir değişiklik olmadığını belirten Yıldırım, "Satışlarımız güzel gidiyor. Vatandaşlar, cevizlerin eski olup olmadığına dikkat etsinler. Vatandaşlar biraz daha uygun diye kabuklu cevizi tercih ediyor. 100 TL'den 200 TL'ye kadar ceviz bulunuyor." dedi.

Ramazan ayının son günlerine yaklaştığını belirten bir diğer Esnaf Ünal Sevinç, " Vatandaşlar her zaman olduğu gibi çarşıları tercih ediyor. Ceviz ve çerez satışlarımız çok iyi gidiyor. Çeşit çeşit ürünlerimiz var. 140 TL'den başlayıp 550 TL'ye kadar çerezler var. Allah'a şükür işlerimiz iyi gidiyor. Bütün ürünler kaliteli ama gelişi ve satışı farklıdır. Fiyatı etkileyen, her ürünün farklılığıdır." diye konuştu. (İLKHA)

Kaynak: ilkha