Vali Güner Orbay Ortaokulu öğretmen ve idarecileri tarafından, okul sosyal yardımlaşma komisyonu tarafından tespit edilen, maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin ailelerine 60 bin TL nakdi ve 10 aileye de gıda kolisi yardımı yapıldı.

Yardım kampanyasıyla ilgili konuşan Okul Müdürü Ömer Arslan, “Okulumuz öğretmenleri ve idarecileri, Peygamber Efendimiz ’in (sallallahu aleyhi vesellem) ‘Hayırda Yyrışınız’ sözünü şiar ederek başlatmış olduğumuz "Ramazan ayında birlikte yüzleri güldürelim” ve "Ramazan Paylaşmaktır" sloganıyla okulumuzda eğitim ve öğretim gören öğrencilerimizin ihtiyaç sahibi ailelerine yönelik 60 aileye 1000 TL nakdi yardım zarfla elden teslim edildi. 10 aileye de gıda kolisi yardımı yapıldı." dedi.

Malatya'da silahlı kavga: 1 yaralı Malatya'da silahlı kavga: 1 yaralı

Arslan, “Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla çok kısa bir zaman aralığında ihtiyaç sahibi ailelerimize az çok demeden yardımda bulunmak istedik. Az ya da çok olması önemli değil, damlaya damlaya göl olur. Bizler bir ailemiz için çorbada benim de tuzum bulunsun dedik. Hayat paylaşınca güzeldir. Kampanyamıza destek olan bütün öğretmenlerimize, kampanyayı organize eden okul idarecilerimize ve okul sosyal yardımlaşma komisyonuna teşekkür ederim ” ifadelerine yer verdi.

Konu hakkında açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Ali Yıldırım, "Okulumuz, geçen yıl öğretmen-veli-esnaf işbirliği ile asrın felaketi olan 6 Şubat depreminde, afet bölgesine Bingöl'den en çok yardım sağlayan okul oldu. Yaklaşık 750 bin TL değerinde gıda yardımı ve kırtasiye kolileri bölgeye birinci elden teslim edildi. Bu yıl da okulumuz öğretmenleri ve idarecileri tarafından organize edilen kampanya özellikle ihtiyaç sahibi ailelerin en çok zorluk çektiği nakdi yardım karşılandı. Birçok aileye bayram hediyesi olarak verilmesi ile en azından öğrencilerimizin bayramlıkları aileler tarafından daha rahat bir şekilde karşılanacaktır. Emeği geçen ve katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun " dedi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha