Ensarullah Hareketi liderlerinden Mehdi el-Maşat, siyonist rejim bağlantılı gemilere yönelik saldırıları durdurmaları için ABD’den "cazip" teklifler aldıklarını, tekliflerin tamamını geri çevirdiklerini söyledi.

Başkent Sana’da düzenlenen askerî geçit töreni sırasında konuşan el-Maşat, İşgalci ABD’nin bazı ülkeler aracılığıyla kendileriyle iletişime geçtiğini belirtti.

İşgalci ABD'nin Gazze’ye destekten vazgeçmeleri halinde kendilerine "cazip" tekliflerde bulunduklarını ifade eden el-Maşat, "Amerikalılar kendilerini küçük düşürüyor. Aracılar vasıtasıyla bize şirin gözükmeye çalıştılar. Gazze’ye desteğe son vermemiz için bizi ciddi şekilde baştan çıkarmaya çalıştılar. Ama biz onların tüm tekliflerini geri çeviriyoruz çünkü dinimize, değerlerimize ve ilkelerimize ters." dedi.

"Düşman savaşta başarısız olunca şimdi de başka siyasi yollara başvuruyor" diyen el-Maşat, ticari gemilere saldırılardan vazgeçmeleri karşılığında ABD’nin kendilerine tam olarak ne teklif ettiğini ise açıklamadı. (İLKHA)

Brent petrol 83 dolar seviyesinde Brent petrol 83 dolar seviyesinde
Kaynak: ilkha