HÜDA PAR Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Acu, seçim çalışmaları ile ilgili olarak, "Mevlana ve Şems'in diyarı, Selçuklunun başkenti güzel Konya'mıza hizmet etmek için yola çıktık.

Konya'mızın trafik sorununu, başıboş köpek sorununu, fahiş kira sorununu, uyuşturucu sorununu, sanayi esnafımızın sorunlarını, şehrimizdeki otopark sorununu, geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerimizi, genç kardeşlerimizi, ev hanımlarının sorunlarını, kadınlarımızın toplu ulaşımda yaşadıkları sıkıntıları, mahallelerimizdeki taziye evi sıkıntısını biliyoruz.

Şehrimizin problemlerini çok iyi analiz ettik, çözüm yollarını hazırladık. Siz kıymetli vatandaşlarımızdan 31 Mart pazar günü vereceğiniz oylar ile bu sefer HÜDA PAR diyerek güzel şehrimizi dürüst belediyecilik ve gerçek hizmet ile buluşturmanızı talep ediyoruz.

Huzurlu ve güvenli bir Konya bizimle olur. HÜDA PAR ile olur." dedi.

HÜDA PAR Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Acu, şu projelere değindi:

1-EV HANIMLARININ DESTEKLENMESİ PROJESİ: Ev hanımlarına evde iş imkânı sağlanacak. Bunun için HOME OFFİCE kursları açılacak ve tekstilde ihtiyaç duyulan alanlarda her mahalleye sadece kadınların çalışacağı atölyeler açılacak.

2-BEDELSİZ ARSA VE MALİYETİNE KONUT YAPIMI PROJESİ: Evi olmayanlara 2+1 ve 1+1 şeklinde ev yapılacak. Çok uygun taksitlerle satılacak. Tek katlı ev yapanlardan proje bedeli alınmayacak.

3- LİSE VE ÜNİVERSİTE MEZUNLARINA İŞ GARANTİLİ MESLEK EDİNDİRME PROJESİ: Sanayi esnafı ile görüşülecek, ihtiyaç duyulan alanlarda iş garantili meslek edindirme kursu açılacak. Kurs giderleri belediye tarafından karşılanacak. Kursu bitirenler direk işe yerleştirilecek.

4-EMEKLİLERE SOSYAL DESTEKLERİN SAĞLANMASI PROJESİ:  Emeklilerden ihtiyaç duyanlara bakım, ulaşım, kira, doğal gaz, su, elektrik ve gıdada sosyal destek sağlanacak.

5-SOKAK KÖPEKLERİ SORUNU: Sokak köpekleri toplatılacak ve barınaklarda koruma altına alınacak. Saldırgan olanlar uyutulacak.

6-TAZİYE EVLERİ PROJESİ: Her mahalleye bir taziye evi açılacak. Taziyelerde çay ve şeker belediye tarafından karşılanacak.

HÜDA PAR'ın bayramlaşma programına halk yoğun ilgi gösterdi HÜDA PAR'ın bayramlaşma programına halk yoğun ilgi gösterdi

7- TOPLU ULAŞIMDA KADINLARA POZİTİF AYRIMCILIK: Kadınlara özel tramvay ve yoğun saatlerde kadınlara özel otobüsler tahsis edilecek. Yolcu koltukları, örf ve adetlerimize uygun hale getirilecek.

8- ÇOCUK KREŞLERİ: İhtiyaç duyulan mahallelerde kreşler açılacak. (İLKHA)

Kaynak: ilkha