Yerel seçimlere büyük bir teveccüh ve iddia ile giren HÜDA PAR belediye başkan adaylarıyla esnaf esnaf gezen Demir, vatandaşların samimi ve sıcak ilgisiyle karşılandı.

Uludere ilçesinde onlarca esnafı ziyaret eden Demir, daha adil, daha yaşanır ve daha güzel şehirlerin HÜDA PAR'ın yönetimiyle mümkün olacağını kaydetti.

Uludere'li vatandaşların sıcak karşılamaları ve samimiyetleri için teşekkür eden Demir, ilçe vatandaşlarının çeşitli sıkıntılarını ve önerilerini dinlediklerini anlattı.

HÜDA PAR Milletvekili Demir: Türkiye'nin hava sahası ve karasuları siyonist işgal rejimine kapatılmalıdır HÜDA PAR Milletvekili Demir: Türkiye'nin hava sahası ve karasuları siyonist işgal rejimine kapatılmalıdır

"Özellikle Uludere’de öne çıkan bazı sorunlar var" diyen Demir, devamında şunları kaydetti:

"Ekonomik kriz, vatandaşların alım gücünün düşmesi ve hayat pahalılığı dolaysıyla esnafın satış yapamaz hale geldi. Özellikle biz siyasetçilerin bu ekonomik krizin sona erdirilmesi, vatandaşın alım gücünün yükseltilmesi noktasında büyük bir uğraş içine girmemizi talep ettiler. Başka bir talepleri de burada yeni bir sınır kapısının açılması oldu.Habur Sınır Kapısı ve Çukurca’da kapı var ve buradan uzakta kalıyor. Daha önce bu vatandaşlarımız Irak’tan katır ve at sırtlarında çeşitli malzemeler getirerek geçimlerini sağlıyorlardı. Sınırda alınan ciddi güvenlik tedbirleri ile birlikte buraların kapalı olmas,ı buradaki ticareti etkilemiş durumda. Hiçbir şekilde sınıra girilemiyor. Buranın ciddi bir geçim kaynağına ihtiyacı var. Burası konum olarak dağlık ve sarp olması hasebiyle ciddi bir ekonomik sorun söz konusu. Bizlere olan talepleri, suraya en yakın yerden bir sınır kapısının açılmasıdır. Biz de sizin vasıtanızla bunu dile getirmiş olalım. Seçimden seçime vaatlerle gelen ve 5 yıl göremedikleri siyasilerden şikayetçiler. Siyasetçilerden çok ciddi bir şikâyet söz konusu oldu. Siyaset kurumu, vatandaşın nezdinde kötü bir izlenim bırakmış durumda. Siyasiler, sadece seçimden seçime değil her yıl belirli periyotlar içerisinde vatandaşlarla bir araya gelerek dertleriyle hemhal olmalıdırlar."

Esnaf ziyaretinde Demir’e İl Başkanı Emcet Yalçın, Merkez İlçe Başkanı üeyin Üzen, Uludere İl Genel Meclis Adayı Abdülkerim Kutlu ve partililer de eşlik etti. (İLKHA)

Kaynak: ilkha