İşgal rejimi kuvvetlerinin, Cenin kampına ve şehrine yönelik gece saatlerinden bu yana devam eden saldırılarında 3 Filistinli genç şehit oldu, bazıları ağır 7 kişi de yaralandı. 

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgalci Siyonistlere ait bir insansız hava aracının  bir grup genci havadan bombaladığını bildirdi.

Bakanlık, saldırıda Muhammed Nasır El-Sebti (19) ile Hamza Hüsam Araravi'nin (27) şehit olduğunu, en az 7 kişinin de yaralandığını belirtti.

Öte yandan Cenin Devlet Hastanesi Müdürü Dr. Vissam Bakr da Eyman Yusuf Hasan Azuka'nın (19) şehadetini duyurdu.

Bakr, Azuka'nın Kızılay aracıyla hastaneye geldiğini, göğsünden ve kalçasından aldığı ağır yaralanma sonucu hayatını kaybettiğini anlattı.

Yerel medya, işgal kuvvetlerinin Kızılay ambulansının Azuka'yı tedavi etmesini engellediğini, bunun da şehit olmasına yol açtığını aktardı.

Bu arada El-Marah mahallesinde çatışmalar yaşandığı, işgal askerlerinin, mahallenin güvenlik kameralarına el koyduğu belirtildi.

İşgal ordusunun büyük bir kuvveti Nablus Caddesi'nden Cenin şehrine baskın düzenledi ve Cebriyat, Cebel Ebu Dahir, El-Sikka ve Hallet El-Suha mahallelerinde çok sayıda eve baskın düzenledi.

Bölgedeki direnişçiler, işgal araçlarına patlayıcılarla müdahale etti, yer yer çatışmalar yaşandı. (İLKHA)

Ukrayna'da bir kişi camiyi yakmaya çalıştı Ukrayna'da bir kişi camiyi yakmaya çalıştı
Kaynak: ilkha