ABD ve İngiltere, İran'a yeni yaptırımlar uyguladı ABD ve İngiltere, İran'a yeni yaptırımlar uyguladı

İslami Vakıflar Dairesi, "Sıkı işgal önlemlerine ve Batı Şeria vatandaşlarının işgal altındaki Kudüs'e girişinin engellenmesine rağmen 150 bin kişi Mescid-i Aksa'da namaz kıldı." dedi.

İşgal kuvvetlerinin Filistinlilerin Kudüs şehrine ve Mescid-i Aksa'ya erişimine yönelik engellemelerine rağmen binlerce Müslüman Mescid-i Aksa'ya ulaşmayı başardı.

Mescid-i Aksa'ya girişi engellenen çok sayıda kadın ve erkek ise Mücahit Yolu'nda yatsı ve teravih namazlarını kıldı.

İşgalin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskı ve saldırılarına karşı koymak amacıyla Kudüslülerden Ramazan ayı sonuna kadar Mescid-i Aksa'ya gitmeleri ve orada inzivaya çekilmeleri yönünde çağrılar yapıldı.

Kudüslü ve Filistinliler, mübarek Ramazan ayı boyunca Mescid-i Aksa'da seferberlik ve birliktelik, mescidin savunulması, korunması ve üzerindeki kuşatmanın kırılması yönündeki çağrılarını sürdürdü. Öte yandan Mescid-i Aksa'da tüm namazların kılınmasının gerekliliği vurgulandı.

Batı Şeria ve işgal altındaki Kudüs'teki HAMAS hareketi, Mescid-i Aksa'daki ablukanın kaldırılması, Gazze'nin ve yiğit direnişinin zafere ulaşması ve mukaddes mekânların işgal ihlallerinden korunması çağrısına karşılık, işgal rejimi ve işgalcilerin Mescid-i Aksa'yı ve Kudüs şehrini Yahudileştirme planlarına yanıt olarak seferberlik çağrısında bulundu. (İLKHA)

Kaynak: ilkha