Diyarbakır'da anız yakanlara idari para cezası uygulanacak Diyarbakır'da anız yakanlara idari para cezası uygulanacak

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisinde tedavi gören hastaların yaptığı el sanatları eserlerinden oluşan sergi, Malatya’daki bir AVM’de yapılan açılış töreni ile izlenime sunuldu.

“Hastaların tedavi sürecine katkısı açısından bu gibi etkinliklerin çok faydalı olduğunu düşünüyoruz”

Açılan sergiyle ilgili açıklamada bulunan Hastanenin Psikiyatri Bölümü Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Kerim Uğur, “Psikiyatri servisimizde hastalarımız için terapi odası var. Hastalarımızın terapi odasında yaptığı ürünleri sergilemek için alışveriş merkezinde böyle bir stant açtık. Hastaların tedavi sürecini katkısı rehabilitasyon açısından bu gibi etkinliklerin çok faydalı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 Etkinliğe; Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Esin İnce,  Yeşilyurt İlçe Sağlık Müdürü Dr. Seyid Çiftçi, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nuray Dağaşan, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Ömer Doğan, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek ve Kalite Müdürü Mehmet Soylu Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Doç. Dr. Muhammed Serdar Buğday, Uzm. Dr. Orhan Yücel, Dr. Yunus Coşar, Psikiyatri Bölümü Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Kerim Uğur, Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi hocaları ile psikiyatri hastaları ve yakınları katıldı.

Sergi, 3-6 Mayıs tarihleri arasında AVM’de açık olacak. (İLKHA)

Kaynak: ilkha