Filistin resmi haber ajansı Wafa'ya göre işgalci yerleşimciler, Beytüllahim'in güneydoğusundaki El-Minya köyünün topraklarındaki çiftçilerin büyük miktarda buğday ve arpa mahsulüne el koydu.

İşgal kuvvetlerinin koruması altında hırsızlık yapan siyonistlerin, ayrıca çiftçilere ve koyun çobanlarına saldırdığı ve bir miktar hayvanı da çaldığı ifade edildi.

Filistinlilerin, siyonist yerleşimcilerin bu zorbalığına engel olmaya çalıştığı, ancak işgal kuvvetlerinin saldırılarına maruz kaldıkları bildirildi.

Eritre Devlet Başkanı Afewerki'den Sudan'ın güvenliğine destek açıklaması Eritre Devlet Başkanı Afewerki'den Sudan'ın güvenliğine destek açıklaması

Wafa, işgalci yerleşimcilerin son dönemde El-Minya köyündeki halka yönelik saldırılarını, tarım ürünlerini çalarak, koyun çobanlarına saldırarak ve çiftçilerin topraklarına ulaşmasını engelleyerek artırdıklarına dikkat çekti.

Duvar ve Yerleşim Direniş Komisyonu'na göre işgal kuvvetleri ve siyonist yerleşimciler Nisan ayı boyunca 1.242 saldırı gerçekleştirdi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha