Eyalet çapındaki arama ve kurtarma ekipleri yağış nedeniyle su altında kalan sokaklarda ve mahallelerde devriye gezmeye devam ederken Teksas Fort Worth yakınlarında sel sularından bir çocuğun cesedi çıkarıldı.

Ölüm, eyaletteki ilçelerin üçte birinden fazlasında felaket ilanlarına yol açan fırtınaların ardından bildirilen ilk ölüm oldu.

Geçen haftadan bu yana binlerce insan yerinden edildi ve yüzlerce evcil hayvanla birlikte tahminen 1000 kişi sular altında kalan evlerden ve yollardan kurtarıldı.

Ulusal Hava Durumu Servisi meteorologu Matt Stalley, Teksas'ın merkezinden kuzeydeki Dallas-Fort Worth bölgesine kadar uzanan bir alanda fırtınaların Pazar gecesi altı ila sekiz saat içinde 23 cm'ye kadar yağmur getirdiğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta birçok okul, tatil ilan etmek zorunda kaldı ve bazıları bu tatili uzatmaya gideceğini söyledi.

Pazar günü fırtınalar nedeniyle iki büyük Houston havaalanı olan George Bush Kıtalararası Havaalanı ve Hobby Havaalanı'nda yüzlerce uçuş ertelendi veya iptal edildi. Her iki havaalanı da sosyal medyada daha fazla gecikme yaşanacağını bildirdi.

Houston şehir yetkilileri Cumartesi günü, bölgenin yaklaşık bir haftalık süre içinde yaklaşık dört aylık bir yağış aldığını söyledi. Önümüzdeki günlerde bölgede daha fazla yağış bekleniyor. (İLKHA)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Başbakanı Harris ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Başbakanı Harris ile telefonda görüştü
Kaynak: ilkha