Ülke genelindeki okullarda 206 bini aşkın sandık kuruldu. Okullarda hazırlıkları tamamlayan görevliler, sınıflara oy kabinleri ve sandıkları yerleştirdi. Yetkililer, okul koridoru ve kapılara sandık numaralarını astı.

HÜDA PAR Milletvekili Demir: Siyaset kurumuna düşen ders halkın gündeminden uzaklaşmamak, yanlışta ısrar etmemektir HÜDA PAR Milletvekili Demir: Siyaset kurumuna düşen ders halkın gündeminden uzaklaşmamak, yanlışta ısrar etmemektir

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), mevsim şartları ve güneşin batış saatini dikkate alarak, doğudaki 32 ilde oy verme işlemini bir saat öne çekti. Bu çerçevede 32 ilde oy verme, saat 07.00'de başlayıp 16.00'da sona erdi. Bu illerin dışında kalan diğer yerlerde oy verme saatleri 08.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Oy vermenin bitiş saati geldiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, sandık kurulu başkanı seçmenleri saydıktan ve kimliklerini aldıktan sonra sırayla oylarını kullanmaya devam etti.

Yerel seçimde; 30 büyükşehir, 51 il, 973 ilçe ve 390 belde belediye başkanı ile 50 bin 336 muhtar belirlenecek. İl genel meclisi ve belediye meclisi üyeliği seçimleri de belli olacak.

Seçimde, 34 siyasi partiden adayların yanı sıra bağımsız adaylar da yarıştı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha