"Dünya Yetimler Günü" her Ramazan ayının 15'inci günü dünya genelinde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Yetimler Vakfı Diyarbakır temsilciliği de hayırseverlerin desteği ile "Dünya Yetimler Günü" dolayısıyla özel onlarca yetimi sevindirdi.

Yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahibi yetimlere yönelik yardım faaliyetlerinde bulunan Yetimler Vakfı, "Dünya Yetimler Günü"nde Ramazan Ayı'nın 15'inde onlarca yetim çocuğa bisiklet dağıtarak sevinçlerine vesile oldu.

Milli Eğitim Bakanı Tekin: Öğretmen atamalarıyla ilgili rakamda uzlaştık Milli Eğitim Bakanı Tekin: Öğretmen atamalarıyla ilgili rakamda uzlaştık

Yürütülen yardım çalışması hakkında açıklamalarda bulunan Yetimler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Recep Bozkır, "Yetimler Vakfı olarak 15 Ramazan "Dünya Yetimler Günü" vesilesiyle yetim çocuklara giyim yardımında bulunduğumuz gibi Diyarbakır'da bulunan 50 yetim çocuğumuza da bisiklet yardımında bulunduk. Yardımlarını esirgemeyen değerli hayırseverlerden Allah razı olsun. Hayırseverlerin bağışları ile yetimlerimize yardımları ulaştırıyoruz. Hayırseverler vakfımıza desteklerini sürdürdüğü sürece biz daha fazla yetime ulaşma gayreti içerisinde oluyoruz. Bu nedenle yılın sadece bir günü değil her günü yetimlerin yüzündeki gülücük olma temennisi ile…" şeklinde konuştu. (İLKHA)

Kaynak: ilkha