İhtiyaç sahibi yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik gıda, ayni ve nakdi yardım çalışmalarında bulunan Yetimler Vakfı, her sene olduğu gibi bu sene de Ramazan Bayramı öncesi yetim çocukların yüzlerinin gülmesine vesile oldu.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin başladığı dönemlerde kırtasiye, kış mevsimi başlangıcında bot ve mont, her ay düzenli dağıtılan yetim aylıklarının yanında bayram öncesinde de çocukların giyim ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılayan Yetimler Vakfı, Gaziantep’te yüzlerce çocuk için yetim giydirme çalışmasını başlattı.

Engelli ve eski hükümlülere yönelik proje başvuruları başladı Engelli ve eski hükümlülere yönelik proje başvuruları başladı

Ramazan Bayramı öncesinde yetim ve öksüz çocukların yüzünü güldürerek mutluluklarına ortak olduklarını söyleyen Yetimler Vakfı Gaziantep Temsilcisi Eyüp Yüzgeç, Ramazan Bayramı öncesinde yetimlerin bayrama boynu bükük girmemeleri için harekete geçtiklerini belirtti.

Hayırseverlerin destekleriyle Ramazan Bayramı öncesi yetim çocukların yüzünü güldürdüklerini dile getiren Yüzgeç, “Ramazan Bayramı öncesi yetim çocuklarımızı sevindirmek için hayırseverlerimizin desteğiyle çocuklarımıza bayramlık kıyafet alık. Çocuklarımızı aileleri ile birlikte alışveriş merkezine getirdik. Ramazan Bayramı öncesi çocuklarımızın yüzünü güldürerek mutluluklarına ortak olmak ve onların yüzünü güldürmek istedik. Yetim çocuklarımız istedikleri ürünü alarak bayram mutluluğunu yaşadılar. Bu anlamda sponsor olan hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.

Hayırseverlere seslenen Yüzgeç, “Bu yetimlerin gözleri bizde. Bayramlarda bizleri bekliyorlar. Çünkü bu yetimler ümmete emanet olduklarını biliyorlar. Biz de inşallah bu emanetlere sahip çıkacağız. Hem bayramlarda hem de normal günlerde yanlarında olup hayır dualarını alacağız. Yetimlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Ramazan Bayramı için gerekli tüm çalışmalarımız devam ediyor. Bu bayramda da yetimleri unutmayarak, bayramı mutlu karşılamalarına vesile olacağız. Her yıl olduğu gibi yine önceliğimiz yetimler olacak. Vakfımız, yetim çocukların bayrama mutlu girmeleri ve bir nebze olsun yetimliklerini unutmaları için bayrama yeni kıyafetlerle girmelerini hedefliyor. Bu anlamda hayırseverlerden daha fazla destek bekliyoruz. Rabbim yardım eden ve edecek olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim, Allah kendilerinden razı olsun.” diye konuştu. (İLKHA)

Kaynak: ilkha