Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde yeni hükümet kuruldu Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde yeni hükümet kuruldu

Gazze Sağlık Bakanlığı, işgalci SİYONİST rejimin Gazze Şeridi'ne, özellikle de Refah şehrine yönelik şiddetli saldırısı ve ağır bombardımanı dolayısıyla şehit ve yaralı sayısında ciddi artışın olduğuna dikkat çekti.

Bakanlık yaptığı açıklamada, Refah sınır kapısının işgalci siyonist rejim tarafından iki gündür kontrol altına alındığını hatırlatarak, sınır kapısında binlerce yaralı ve hastanın seyahat etme ve tedavi olma haklarının engellendiğini kaydetti.

İşgalciler ayrıca, üst üste ikinci gün Sağlık Bakanlığı hastanelerine ilaç, tıbbi ve yardım malzemelerinin girişini de engellediğine dikkat çeken Bakanlık, işgalin tahliye tehdidi ve ağır bombardıman nedeniyle Sağlık Bakanlığı'na bağlı Refah vilayetindeki bazı hastanelerin boşaltılması, bu hastanelerin devre dışı kalmasına neden olduğunu; bu nedenle özellikle de kritik vakaları tedavi edecek yerin olmadığını bildirdi.

Bakanlık, hasta ve yaralıların listelerini taahhüt eden ve talep eden ülkeleri, onları çıkarılması için acilen harekete geçmeye çağırdı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha