Çöşnük Mahallesinde bulunan Hacı Avni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda, Ramazan ayı kapsamında Okulun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öncülüğünde "Bu Ramazan'da bir Gazzeli ailenin bir iftarı benim ailemden" başlığı altında bir dizi yardım kampanyası başlatıldı.

Kampanya kapsamında öğrenci, öğretmen ve okul personelinin katkılarıyla Gazze’de iftarda kullanılmak üzere toplanan 148 bin 800 TL miktarındaki para İHH’nın "Gazze Acil iftar" hesabına yatırıldı.

Bakıma muhtaç olan mesire alanı yetkililerden ilgi bekliyor Bakıma muhtaç olan mesire alanı yetkililerden ilgi bekliyor

Daha önce de Gazze için 50 bin 600 TL yardım ile birlikte toplamda 199 bin 400 TL tutarında gönderdiklerini hatırlatan Hacı Avni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü Rehber Öğretmeni Mahmut Balcı, "Rabbimiz Allah ‘Müslümanlar kardeştir’ buyuruyor. Hazreti Peygamberin ifadesiyle de Müslümanlar bir vücut gibidirler; vücudun bir azasına bir acı dokunduğunda bütün vücut onu hisseder. Müslümanlar da kardeşlerinden birine bir acı dokunduğu zaman o acıyı hissederler. Gazzeli kardeşlerimiz bu acıları yaşarken biz onların kardeşleri olarak hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. Onların yaşadıkları acıyı bütün benliğimizde hissederek onlar için bir şeyler yapmak amacıyla harekete geçtik. Okuldaki öğretmen, öğrenci ve velilerimizin desteğiyle 199 bin 400 TL toplanarak Gazzeli kardeşlerimizin iftar yapmalarında kullanılmak üzere gönderildi. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun." dedi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha