Hizbullah, bugün Metulla'nın güneyinde işgal askerlerinin mevzilerini hedef alan saldırı insansız hava araçlarıyla saldırı başlattı.

Hizbullah, yaptığı açıklamada hedef almanın Gazze Şeridi'ndeki kararlı Filistin halkına ve onların direnişine destek amacıyla geldiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Başbakanı Harris ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Başbakanı Harris ile telefonda görüştü

Açıklamada, saldırıda işgalci askerlerin stabilizasyon noktalarının vurulduğu, araçlarının tahrip edilerek hasar gördüğü, siyonist askerlerin de ölü ve yaralı olduğu vurgulandı.

Bu bağlamda işgal medyası, Metulla saldırısında 3 siyonist askerin öldüğünü, 2 askerin de ağır yaralandığını kabul etti. İşgal, ölenlerin "98'inci Keşif Taburu" askerleri olduğunu aktardı.

İşgal basını, Lübnan sınırındaki Metulla'da olayın yaşandığı bölgeye helikopterlerin çağrıldığını bildirdi. Ayrıca, bu olayı tehlikeli ve Lübnan sınırındaki "savaşın başlangıcından bu yana yaşanan en şiddetli olay" olarak nitelendirdi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha