Lübnan medyasına göre işgalci siyonistlere ait insansız hava araçları Lübnan’ın Rimeyş beldesi yakınlarındaki UNIFIL’ın zırhlı aracını hedef aldı.

Saldırı sonucu 3 UNIFIL askeri ve mütercim olarak görev yapan bir Lübnanlı sivil yaralandığı, tedavi için ilk olarak Al-Tiri kasabasına nakledildikleri belirtildi.

Yaralı üç uluslararası gözlemci askerin Norveç, Şili ve Avustralya uyruklu olduğu aktarıldı.

Uluslararası gözlemcilerin, ateşkes hattını denetlemek amacıyla Birleşmiş Milletler amblemi taşıyan araçlarından indikten sonra hedef alındıkları belirtildi.

UNIFIL ise Mavi Hat'ta devriye gezerken yanlarında meydana gelen patlamada üç gözlemci ve Lübnanlı bir tercümanın yaralandığını doğrulayarak patlamanın kaynağının bulunması için soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Meksika, vatandaşlarından işgal rejimini acilen terk etmelerini istedi Meksika, vatandaşlarından işgal rejimini acilen terk etmelerini istedi

UNIFIL, Birleşmiş Milletler personelinin güvenliğinin garanti edilmesi gerektiğini ve tüm tarafların onları uluslararası hukuka uygun olarak koruma sorumluluğuna sahip olduğunu vurguladı. (İLKHA)

Kaynak: ilkha