Bugün saat 10.48'de Merkez üssü Malatya'nın Doğanşehir ilçesi Küçüklü Mahallesi olan 4,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Sürücü belgeleri ve kimlik kartı değişiminde son tarih 31 Aralık 2024 Sürücü belgeleri ve kimlik kartı değişiminde son tarih 31 Aralık 2024

Malatya merkezde ve Elazığ'da da hissedilen depremin merkez üssü olan Küçüklü Mahallesi'nin Muhtarı Zeki Demirel, depremde can ve mal kaybının olmadığını ancak korkuya neden olduğunu söyledi.

Muhtar Demirel, "Edindiğimiz ilk bilgilere göre, şu anda herhangi bir mal ve can kaybı yok ama ister istemez yaşanan deprem korkuya neden oldu. 05 Mayıs 1986 ve 6 Haziran 1986 tarihinde aynı bu bölgede birer ay arayla 2 deprem yaşadık. Deprem sonrasında mahallemizde prefabrik ve depreme dayanıklı evler yapıldı. 6 Şubat 2023 depremlerinden bu yana artçı sarsıntılar sürekli devam ediyor ve buda haliyle insanlarda korkuya neden oluyor. Çok şükür bugün meydana gelen depremde evlerimizde bir şey yok. Mal ve can kaybımız yok ama yaşanan deprem korkuya neden oldu." diye konuştu. (İLKHA)

Kaynak: ilkha