İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan yarışma hakkında açıklama yapan Şanlıurfa STK Platformu, açıklamasında şunları söyledi:

"Filistin, Gazze ve Mescid-i Aksa ile ilgili gençlerimizin duyarlılığını arttırmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte ilgili STK’larımız tarafından şiir yazma ve okuma, resim çizme yarışması düzenleyeceğiz. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm okullara gönderdiği üst yazıya binaen tüm öğrencilerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyoruz. Son başvuru tarihinin 24 Mayıs olan yarışmaya, gençlerin katılımı için konunun hassasiyetine binaen, öğretmenlerimizden öğrencilerini teşvik etmesini ve yardımcı olmasını istirham ediyoruz."

İl ve ilçelerde bulunan tüm okullardaki öğrencilerin katılabileceği belirtilen yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin, okul idarecileriyle irtibata geçmesi gerektiği ifade edildi.

Teşvik amaçlı olan yarışmada, birinci olana 1 altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın ödül olarak verilecek.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde, Gazze için düzenlenen sessiz yürüyüşler sürüyor Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde, Gazze için düzenlenen sessiz yürüyüşler sürüyor

Konusunun Kudüs olacağı yarışma kategorileri şöyle:

İlkokullar-Şiir Okuma

Ortaokullar: Resim Yapma

Liseler: Şiir Yazma (İLKHA)

Kaynak: ilkha