"siyonistlerin zulmüne karşı mücadele edecek Şehit Hasan gibi mücahitler her daim olacaktır" "siyonistlerin zulmüne karşı mücadele edecek Şehit Hasan gibi mücahitler her daim olacaktır"

Filistin Esirler Cemiyeti ve Filistin Kurtuluş Örgütüne bağlı Filistin Esir İşleri Heyeti'nden yapılan ortak yazılı açıklamada, siyonist rejimin işgal altındaki Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine baskınlar düzenlediği belirtildi.

Siyonist işgal rejimi sözde askerlerinin, Tulkerim, Nablus, Tubas, Cenin, Ramallah ve El Halil kentlerine düzenlediği baskınlar sırasında 20 Filistinliyi daha esir aldığı ifade edildi.

Esir alınanlar arasında bir genç kız, 8 yaşında yaralı bir çocuk ve daha önce serbest bırakılan eski esirlerin de olduğu bilgisi verildi.

Açıklamada, baskınlar sırasında esir alınanlar ile yakınlarının darp ve tehditlere maruz kaldığı, ayrıca evlerinin tahrip edildiği ifade edildi.

Açıklamada, siyonist rejimin Filistin halkına karşı sistematik intikam operasyonlarını başlattığı 7 Ekim'den bu yana esir aldığı Filistinlilerin sayısının 8 bin 610'a yükseldiği ifade edildi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha