Meteorolojiden  kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı Meteorolojiden kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı

İhtiyaç sahibi yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik gıda, ayni ve nakdi yardım çalışmalarında bulunan Umut Kervanı Adana Derneği, Ramazan Bayramı öncesi Dünya Yetimler Günü'nde yetim çocukların sevinmelerine vesile oldu.

Yürütülen yardım çalışması hakkında açıklamalarda bulunan Umut Kervanı Adana Dernek Başkan yardımcısı Cevdet Dizlek, hayırseverlerin desteklerini devam ettirmesi gerektiğini ifade etti.

"Özgürce giyiniyorlar"

Yetimleri sahiplenmenin Resulullah'a komşu olmak anlamına geldiğini belirten Dizlek, "Peygamber efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyuruyor ki: 'Kim yetimleri giyindirir, yetimlerin başını okşar, sahiplenirse, iki parmağını birleştirerek onlara ben cennette bu kadar yakınım, ona komşu olurum' buyuruyor. Ne güzel bir müjde! Peygamber efendimiz'den (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) böyle bir müjde almak, böyle bir şeye nail olmak her Müslüman'ın arzuladığı ve istediği bir şeydir. Bugün İslam İşbirliği Teşkilatı'nın ilan ettiği '15 Ramazan Dünya Yetimler Günü' münasebetiyle biz de Adana'da Umut Kervanı olarak yetimlerimizi topladık, mağazaya getirdik özgürce giyiniyorlar. Rabbim giyindirmede katkı sağlayan tüm hayır sahiplerinden razı olsun. Rabbim Ramazanlarını mübarek eylesin, ailelerine huzur versin, onları her iki cihanda da mutlu etsin." şeklinde konuştu.

Hayır sahiplerine yardımlara devam etmeleri ve yetimleri sevindirmeye devam etmeleri çağrısında bulunan Dizlek, şunları kaydetti:

"Filistin'de zulüm var. Orada da yetim çocuklarımız var, acımız onlardan dolayı büyük. Buradan hayır sahiplerine sesleniyorum: 'Gerek Filistin gerekse de Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde Umut Kervanı yetimlere yardım ediyor. Çare olabilmek için çağrıda bulunuyoruz: 'Yetimleri sahiplensinler, yetimlerin başını okşasınlar ki Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ile cennette komşu olabilsinler." (İLKHA)

Kaynak: ilkha