İletişim Başkanı Altun, siyonist işgal rejiminin ABD merkezli uluslararası yardım kuruluşu World Central Kitchen (WCK) çalışanlarını öldürmesini kınadı.

İşgal rejimi yaklaşık 2 aydır alıkoyduğu 2 Filistin Kızılayı çalışanını serbest bıraktı   İşgal rejimi yaklaşık 2 aydır alıkoyduğu 2 Filistin Kızılayı çalışanını serbest bıraktı  

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Uluslararası toplum masum Filistinlileri korumada başarısız olurken israil soykırım eylemlerini ve uluslararası hukuk ihlallerini sürdürüyor.

israilin son saldırısı, Gazze'ye insani yardım ulaştıran uluslararası yardım görevlilerini hedef aldı. Türkiye olarak World Central Kitchen yardım çalışanlarının ailelerine en derin taziyelerimizi iletiyor ve bu vahşi saldırıyı kınıyoruz.

israil, uluslararası toplumun hafızasında derin iz bırakan insan hakları ihlallerine son vermeli, işlediği savaş suçlarından sorumlu tutulmalıdır. Gıdanın silah olarak kullanıldığı Gazze’de insani yardımın ulaştırılması, baş gösteren kıtlığın önlenmesi için hayati öneme sahiptir.

israilin Gazze'deki vahşeti karşısında insan vicdanının gücünü yansıtan insani yardım çalışanlarının çabalarını her zaman hatırlayacağız."

Siyonist işgal rejimi, ABD merkezli uluslararası yardım kuruluşu World Central Kitchen (WCK) çalışanlarından 7'sini, dün düzenlediği saldırıyla öldürmüştü.

(İLKHA)

Kaynak: ilkha