Birleşmiş Milletler (BM) Filistin Özel Raportörü Francesca Albanese, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda, " israil üçüncü bir ülkedeki yabancı büyükelçiliği bombaladığı gün, aynı zamanda World Central Kitchen (WCK) çalışanını da öldürdü. israil mümkün olan tüm kırmızı çizgileri hâlâ tam bir cezasızlıkla aşıyor." ifadelerini kullandı.

Şanlıurfalılardan siyonistlerle ticaretin tamamen kesilmesi çağrısı Şanlıurfalılardan siyonistlerle ticaretin tamamen kesilmesi çağrısı

"israilin nasıl çalıştığını bildiğim için benim değerlendirmem, israil güçlerinin bağışçıların geri çekilmesi ve Gazze'deki sivillerin sessizce aç kalmaya devam edebilmesi için WCK çalışanlarını kasten öldürdüğü yönünde." ifadelerini kullanan Albanese, siyonist rejimin, Batılı ülkeler ve Arap ülkelerinin çoğunluğunun Filistinliler için en ufak bir çaba göstermeyeceğini bildiğini kaydetti.

Siyonist işgal rejimi, ABD merkezli uluslararası yardım kuruluşu World Central Kitchen (WCK) çalışanlarından 7'sini, önceki gün düzenlediği saldırıyla öldürmüştü.

(İLKHA)

Kaynak: ilkha