Endonezya Dışişleri Bakanı Marsudi, başkent Cakarta'da BM Güvenlik Konseyi'nin 2728 Sayılı Kararı'nın uygulanması, UNRWA'ya verilen destek, Filistin'in Birleşmiş Milletlere tam üyeliği ve Gazze Şeridi'ndeki son durumu görüşmek üzere Arap büyükelçilerle bir araya geldi.

Ukrayna Kırım'daki Rus birliklerini hedef aldı Ukrayna Kırım'daki Rus birliklerini hedef aldı

Burada yaptığı konuşmada Endonezya'nın siyonist rejim ile ilişkileri normalleştirmeyi reddettiğini, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinde Filistin halkına verdiği desteğin devam edeceğini bir kez daha vurgulayan Marsudi, siyonist rejim ile ilişkilerin normalleştirilmesinin "sorumsuzca bir adım" olduğunu söyledi.

Marsudi, Endonezya'nın hakikat, adalet ve insanlık mücadelesinde Filistin halkını desteklemeye kararlı olduğunu da sözlerine ekleyerek, Filistin halkının haklarını elde etmesinin ve devletlerinin bağımsızlığına tanıklık etmesinin önemine dikkat çekerek "bu tutumlarının gelecekte de devam edeceğini" ifade etti.

Bakan, ülkesinin imkânları ve kapasitesi ölçüsünde ihtiyaç sahibi ülke ve bölgelere insani destek sağlamaya devam ettiğini vurgulayarak son olarak Endonezya ordusunun Gazze'ye hava ve deniz yoluyla yardım gönderdiğini belirtti. (İLKHA)

Kaynak: ilkha