İşgal rejiminin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırım devam ediyor. 10 aydır dünyanın gözleri önünde Filistin halkı katlediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Al-Saud'u kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Al-Saud'u kabul etti

Gazze'deki soykırıma dünyanın farklı ülkelerindeki halktan tepkiler yükselmeye devam ederken, bazı devlet başkanları da yapılan katliama tepki göstermeyi sürdürüyor.

Halkların tüm çabalarına rağmen işgal rejiminin katliamları aralıksız devam ediyor. Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce, yaptığı açıklamada, Filistin halkının işgal edilen topraklarını geri almak için mücadele ettiğine dikkat çekti.

Arce, "Filistinliler topraklarını geri almak için mücadele ediyor ve sorun bazılarının anlattığı gibi şimdi değil, onlarca yıl önce başladı. Bolivya hükümeti ve halkı Gazze'deki katliamları reddediyor ve kabul etmiyor. Filistin halkına karşı adaletsizlik devam ediyor. Savaşın sona ermesi için birçok ülkeyle birlikte çalışıyoruz." ifadelerine yer verdi. (İLKHA)

Kaynak: ilkha